Корисні поради

Профілактика карієсу в домашніх умовах

Дуже часто ми надто пізно починаємо задумуватися про здоров’я ротової порожнини. Зазвичай, це буває в моменти, коли болить зуб чи виникають неприємні відчуття біля ясен. Тоді ми терміново хочемо записатися до стоматолога, щоб швидко усунути зубний біль і жити далі.

Карієс – одне з найпоширеніших захворювань ротової порожнини у світі, який розвивається через дію бактерій на поверхню зубів. Якісна гігієна ротової порожнини і відповідальне ставлення до свого здоров’я знижуть розвиток цієї проблеми майже до 0.

Більшість людей не вчасно приходить на консультацію до спеціаліста, витрачають чимало коштів на лікування, проте все могло б бути краще, якби відвідування стоматолога кожні 6 місяців стало нормою.

Проте лише одним відвідуванням стоматолога не забезпечити на 100% якісний догляд за зубами. Не менш важливим є те, як ви піклуєтеся про ротову порожнину у себе вдома.

На основі величезного професійного досвіду наших лікарів, ми визначили декілька основних пунктів, які допоможуть підтримувати здоров’я ваших зубів.

Як правильно доглядати за зубами вдома, щоб не утворювався карієс?

  • Перегляньте ваш раціон.

Обов’язково варто дотримуватися основних правил приймання їжі, а також додати до раціону продукти, які містять фтор (риба і морепродукти, горіхи, вівсяна крупа, соя, яблука, грейпфрути тощо).

Не вживайте продукти контрастних температур, адже вони провокують виникнення тріщин на емалі. Наприклад, гаряча кава і холодне морозиво – не найкраще поєднання для зубів.

Додавайте тверду їжу у свій раціон, завдяки цьому наші зуби самоочищуються.

  • Чистьте зуби 2 рази на день – вранці і ввечері після приймання їжі.

Якщо ви почистили зуби ввечері – не вживайте більше нічого крім звичайної води. Соки, компоти, чаї всеодно залишають наліт на поверхні зубів, який може спровокувати розвиток карієсу.

Також можна використовувати спеціальні зубні пасти для профілактики карієсу. Лікарі у стоматології APOLLONIA порадять зубну пасту індивідуально для вашого випадку.

  • Використовуйте зубну нитку (флос) хоча б один раз на день, ввечері перед чищенням зубів. А для зміцнення ясен – ополіскувач.

Щетинки зубної щітки не здатні на 100% вичистити наліт між зубами, тому радимо використати флос для цього. Особливо важливим таке чищення є для людей, у яких дуже щільно розташовані зуби або часто розвивається карієс між зубами – як наслідок недостатньо хорошої гігієни.

Ополіскувач зменшує кровоточивість ясен, а також додатково захищає зуби від каріозних бактерій і зменшує чутливість зубів.

  • Для максимально якісного домашнього догляду за зубами радимо придбати іригатор.

Цей механізм забезпечить професійне чищення зубів, масаж ясен, а також якісне очищення зубів під брекетами, на яке не здатна жодна звичайна щітка.

Використовувати його не складно, а користь від застосування отримає вся сім’я.

Дія іригатора досить проста, але дуже ефективна – він направляє пульсуюючий струмінь води, який усуває наліт і залишки їжі у важкодоступних місцях.

  • Поставте нагадування про плановий похід до стоматолога.

Лише спеціаліст зможе якісно оцінити стан зубів і ясен, дати поради щодо догляду за ротовою порожниною. Карієс – це не лише видимі чорні дірки чи плями, іноді він може бути зовсім непомітним, але стрімко розвиватися. Лікар швидко усуне проблему і врятує ваш зуб.

Зробіть похід до стоматолога звичним пунктом плану для себе кожні 6 місяців. Заплануйте візит заздалегідь, щоб підібрати зручну годину і час.

Для запису на прийом у стоматологію APOLLONIA телефонуйте – 098 088 80 00.

Наші спеціалісти зроблять все, щоб ви насолоджувалися здоровою і красивою посмішкою якомога довше!

 

Блог

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *